ekranizacja czwartkowy klub zbrodni
||

Bestsellerowa powieść trafi na wielki ekran! Kto zagra w „Czwartkowym Klubie Zbrodni”?

Wydawnictwo Agora za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało, że trwają prace nad ekranizacją pierwszej części bestsellerowej serii Czwartkowy Klub Zbrodni autorstwa Richarda Osmana. Wydana w 2023 roku książka okazała się światowym hitem i zapoczątkowała modę na tzw. kryminały cosy crime, czyli takie, w których króluje nie przemoc, a wyjątkowa zagadka kryminalna. Czy film podzieli ten sukces?

Już teraz pewne jest, że fani mogą spodziewać się iście gwiazdorskiej obsady! Do wiadomości publicznej podane zostały bowiem pierwsze nazwiska. Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu, obsadzono już 3 z 4 głównych ról. W filmie zagrają najjaśniejsze gwiazdy światowego kina: Helen Mirren, Pierce Brosnan i Ben Kingsley. Producentem filmu jest Steven Spielberg, a za kamerą stanie Chris Columbus, znany m.in. z dwóch pierwszy części serii o Harrym Potterze oraz kultowego już „Kevina samego w domu.

Na spokojnym osiedlu Coopers Chase co czwartek spotyka się grupa ekscentrycznych przyjaciół, którzy dla zabicia czasu rozwiązują zapomniane kryminalne zagadki. Elizabeth pracowała dawniej w brytyjskim wywiadzie i kiedy coś sobie postanowi, trudno ją od tego odwieść. Łagodny Ibrahim jest znakomitym psychiatrą i dobrym duchem ekipy, a z kolei zapalczywy Ron to żywa legenda związków zawodowych oraz protestów wszelkiej maści. No i jeszcze Joyce, emerytowana pielęgniarka, nowa członkini grupy i z pozoru szara myszka. Ale czy pozory zwykle nie prowadzą na manowce? Gdy w okolicy niespodziewanie dochodzi do zagadkowego morderstwa, w Czwartkowym Klubie Zbrodni zapanowuje niemałe poruszenie. Seniorzy mogą w końcu wytropić prawdziwego zabójcę! Do stracenia mają wprawdzie powtórkę ulubionego teleturnieju, ale znacznie ciekawsza jest odpowiedź na pytanie: kto zabił?

Powieść „Czwartkowy Klub Zbrodni” zachwyciła również polskich czytelników. Wśród nich znaleźli się znani i cenieni autorzy, jak chociażby Katarzyna Puzyńska. Pisarka tak opisywała swoje wrażenia po przeczytaniu powieści (pisownia oryginalna):

(…) jestem świeżo po lekturze „Czwartkowego klubu zbrodni” i jestem zachwycona 😃To jest książka dla tych, którzy uwielbiają kryminały. Ale! chwilowo nie mają ochoty na nic mrocznego. Cosy crime w stylu Agathy Christie czy Artura Conan Doyla. Wprost uwielbiam czwórkę głównych bohaterów – mieszkańców pewnego osiedla dla seniorów.

Źródło: https://www.facebook.com/katarzynapuzynska


W tym momencie nie jest jeszcze znana data rozpoczęcia prac na planie filmu. W oczekiwaniu na ekranizację, warto jednak nadrobić pozostałe tomy serii: „Człowiek, który umarł dwa razy, „Kula, która chybiła, „Ostatni gasi światło.


Źródła: https://wydawnictwoagora.pl/ksiazki/czwartkowy-klub-zbrodni/, https://www.facebook.com/katarzynapuzynska, https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA

Grafika filmowa: https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA

Dodaj komentarz