Jean Reno Emma

Francuski aktor Jean Reno debiutuje jako pisarz

Popularny francuski aktor znany w Polsce przede wszystkim za sprawą kultowej roli w filmie „Leon Zawodowiec”, postanowił dołączyć do grona pisarzy. Jego debiutancka powieść ukazała się już we Francji, a w planach jest także polskie wydanie. O czym opowiada książka?

Czy może być za późno na książkowy debiut? Zdecydowanie nie! Idealnym tego przykładem jest francuski aktor Jean Reno, który swoją debiutancką powieść wydał w wieku 76 lat. Książka ukazała się w maju tego roku we Francji i nosi tytuł „Emma”. To pełen międzynarodowych intryg  thriller szpiegowski. 

Tytułowa Emma to młoda, wiodąca spokojne życie 28-letnia kobieta z prowincji, która w celach zawodowych wybiera się na Bliski Wschód. Podróż wywraca jednak jej życie do góry nogami. Główna bohaterka trafia bowiem w sam środek szpiegowskiego świata.

Książka reklamowana jest jako emocjonująca i wciągająca powieść przygodowa o odległych i tajemniczych krainach”. Królują w niej suspens, szpiegostwo i… miłość! Jak zapowiada autor – to dopiero początek serii innych historii z udziałem Emmy.

Klimat powieści ma oddawać zwiastun, przygotowany przez francuskiego wydawcę XO Éditions. Czy jest udany? Cóż… Najlepiej sprawdźcie sami.

Wszystko wskazuje na to, że pisarki debiut Jeana Reno okaże się międzynarodowym hitem. Prawa do książki zakupiły już wydawnictwa z 13 państw. Niestety, nie jest jeszcze znana data polskiego przekładu. Polski wydawca – Wydawnictwo Albatros – w swoich mediach społecznościowych zapewnia, że wkrótce dowiemy się więcej. Pozostaje nam więc spokojnie czekać na dalsze wieści.Źródło: https://www.facebook.com/WydawnictwoAlbatros; https://xoeditions.com/livres/emma/; https://libertyn.eu/;

Dodaj komentarz