cienie-dawnych-grzechow

Cienie dawnych grzechów

Autor:

Mieczysław Gorzka, Michał Śmielak

Data wydania:

21/06/2024

Kategoria:

Wydawnictwo:

Wydawnictwo Labreto

Stron:

312

ISBN:

9788368113310
Jak długie mogą być cienie dawnych grzechów, pozornie zapomnianych, lecz nigdy nieodpokutowanych?

We Wrocławiu rozpoczyna się wyjątkowo upalne lato. Miasto i jego mieszkańcy prażą się w promieniach słońca. Są jednak miejsca, do których światło nie dociera, a w ciemnościach budzi się zło. Nieuchwytny zabójca od trzech lat terroryzuje miasto, grając na nosie policji. Dwoje warszawskich funkcjonariuszy – inspektor Daniel Bednarz i komisarz Kalina Jadecka – przyjeżdża do stolicy Dolnego Śląska, aby zbadać niejasności w prowadzonym śledztwie. Każde z nich przywozi własne tajemnice i grzechy, każde chce osiągnąć inny cel. Kiedy zaczynają ze sobą współpracować, tworzą niebezpieczną mieszankę wybuchową. Tragedii nie da się już powstrzymać, bo zabójca czuwa i obserwuje. Czy odważysz się wysłuchać spowiedzi mordercy?

Dwaj mistrzowie kryminału, Mieczysław Gorzka i Michał Śmielak, łączą siły w mrocznej opowieści o skutkach traumy, koszmarze przeszłości, zemście i rodzącym się szaleństwie.


* Superprodukcja Audio tylko na Legimi.
W rolach głównych:
Paulina Holtz
Jakub Sasak
Modest Ruciński
Wojciech Żołądkowicz 
 

Styl
80%
Fabuła
80%
Emocje
100%

Według opinii 01 Czytelników

Sortuj według

 • Avatar

  czujeiczytuje

  Mistrzowie kryminału i superprodukcja

  Puk, puk! Kto tam? To Ty sam! Pukasz do mnie. Do siebie. Z przeszłości, w której wszystko zepsułeś. Za karę w Twojej głowie nigdy nie będzie cicho. Za karę zniszczę Ci dzisiaj i jutro. I zawsze. A może za karę umrzesz? Dziki chichot.

  Kojarzycie to uczucie, w którym coś bardzo pokręconego i niebezpiecznego Was przyciąga? I wiecie, że to nie skończy się dobrze. I trochę jest to przerażające, ale in a sexy way?

  Kolaboracja Michała Śmielaka i Mieczysława Gorzki to musiała być bomba. Zawadiacki sznyt bije z każdego rozdziału: dialogi to jazda bez trzymanki, a fabuła jeży włos na głowie.

  Opowieść jest psychodeliczna i klimatyczna. Bez filtra. Budzi grozę. Ale momentami też bawi. Przyciąga autentycznością języka. Barwnością postaci, którymi nikt nie chciałby być.

  Audiobook jest mocarnie dopracowany. W najdrobniejszych szczegółach. Kombinacja genialnej muzyki, dźwięków i lektorów (niesamowite wcielenie Pauliny Holz!) sprawia, że dosłownie cierpnie skóra. Nocne słuchanie to doświadczenie dla najodważniejszych.

  Frunę w tę historię jak ćma do światła. Jak prosto w pajęczynę uplecioną z paskudnych doświadczeń, toksycznych relacji i mrocznej przeszłości. Brzmi złowieszczo?

  Mistrzowie kryminału i superprodukcja nie ma przypadków, jest gwarancja rozrywki wysokich lotów. Czytajcie, a najlepiej słuchajcie i przygotujcie się na moc wrażeń. Jeśli wystarczy Wam odwagi.

  2024-06-25

Zostaw opinię na ten temat!

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

lipiec 2024

pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19

Plener Literacki ...

20

Plener Literacki ...

21

Plener Literacki ...

22


23


24


25


26


27


28


29


30


31