Marionetka_Sylwia_Bies

Marionetka

Autor:

Sylwia Bies

Data wydania:

17/05/2024

Kategoria:

Wydawnictwo:

Vectra

Stron:

364

ISBN:

9788367334792

Thriller psychologiczny o dojrzewaniu, poszukiwaniu tożsamości, kłamstwach, nadziejach i rozczarowaniach, którego finał zaskakuje.

Styczeń 2016 roku. W mieszkaniu odnalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Najbliżsi ofiary są przekonani, że wiedzą, kto może odpowiadać za tę zbrodnię. Rozpoczyna się dramatyczna walka z czasem. Kilka lat wcześniej dwie pochodzące z różnych światów nastolatki się zaprzyjaźniają. Spoiwem ich relacji staje się mroczny sekret. Julia i Agnieszka są gotowe zrobić wszystko, by prawda, która może zniszczyć ich przyszłość, nie wyszła na jaw.

„Marionetka” to wstrząsająca opowieść o tym, jak jedno wydarzenie potrafi wprawić w ruch machinę nie do zatrzymania. Jak niszczycielską siłę kryją w sobie sekrety sprzed lat? Kto w tej historii pociąga za sznurki, a kto jest wyłącznie bezwolną marionetką?

Styl
100%
Fabuła
100%
Emocje
100%

Według opinii 02 Czytelników

Sortuj według

 • Avatar

  ag.zawada

  "Marionetka" świetny thriller psychologiczny i głęboka refleksja nad ludzką naturą

  Nie jestem zbytnią znawczynią twórczości autorki, ale za każdym razem gdy sięgam po jej książkę od razu przenoszę się w mroczny i zawiły świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Kolejny raz zostałam wciągnięta w nieprzewidywalną historię i już od pierwszych stron trwałam w nieustannym napięciu aż do samego końca.

  Historia zaczęła się całkiem „normalnie” jak na thriller. Makabryczne odkrycie zwłok młodej kobiety i zaginięcie jej synka rozpoczęły całą serię zdarzeń, a wstępny trop i podejrzenia same się narzucały, no… może były zbyt oczywiste, żeby były prawdziwe. Autorka przyzwyczaiła mnie bowiem do tego, że w nieoczekiwanym momencie mnie zaskakuje, prowadzi krętymi ścieżkami, a potem i tak wywraca wszystko do góry nogami.

  Myślę, że siłą tej książki jest rys psychologiczny postaci. A są to postacie wielowymiarowe, pełne sprzeczności, i tak naprawdę niełatwo je zaszufladkować i ocenić kto jest dobry a kto zły. Bardzo precyzyjnie ukazane zostały tu wewnętrzne demony bohaterów, ich lęki i pragnienia.

  Podobało mi się jak wątki z przeszłości i teraźniejszości mistrzowsko się przeplatały, ukazywały nie tylko dramatyczne wydarzenia tu i teraz, ale też mroczne tajemnice sprzed lat. Ważnym elementem był tu sekret jaki połączył dwie przyjaciółki z dzieciństwa Julię i Agnieszkę. Ich relacja, pełna napięcia i niewypowiedzianych prawd, to fundament całej opowieści.
  Wczułam się bardzo w tą duszną, klaustrofobiczną atmosferę. Byłam jakby w pułapce, z której nie ma wyjścia, a każdy krok bohaterów prowadził mnie coraz głębiej w mroczny labirynt ich życia. Ta granica między ofiarą a oprawcą była cieniutka, a prawda przerażająca.

  I co najważniejsze to miałam wrażenie, że ja tu byłam marionetką, bo autorka doskonale mną manipulowała, podsuwając mylne tropy i niespodziewane rozwiązania.
  To był naprawdę świetny thriller psychologiczny, ale też głęboka refleksja nad ludzką naturą, nad tym, jak przeszłość kształtuje nasze życie i jak trudno się od niej uwolnić. To opowieść o manipulacji, sekretach i kłamstwach, które mają niszczycielską moc.

  Wierzcie mi, takiej książki właśnie szukacie.

  2024-05-16
 • Avatar

  agskorek

  Czy wiesz kto jest Marionetką a kto ciągnie za sznurki ?

  Sylwia Bies i jej „Marionetka” fantastyczny, rewelacyjny thriller psychologiczny, który porusza tak ciężkie tematy. Otwiera tak wiele wspomnień i głęboko zakopanych ran.
  Momentami nie tylko płakała, ale miałam wrażenie że płacze „całe moje ciało”.
  Być może dlatego, że jedna z bohaterek była mi bardzo bliska. Czytając o niej czułam się tak jakbym widziała siebie i pewne wspomnienia z młodych lat.
  Pomimo tego, że było ciężko nie mogłam tej książki odłożyć. Przeczytałam ją w 6 godzin ( jak na mnie to naprawdę bardzo szybko).
  Piramida wydarzeń i tajemnic powoduje, że z każdym zdaniem z każdą stroną nasze emocje wystawiane są na niesamowitą próbę.
  Tu każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie i swoje odpowiednie miejsce. Sylwia jak zawsze łączy po mału z sobą kropki aby na koniec zrzucić na czytelnika prawdziwą bombę.
  Wiele tajemnic, wiele sznurków i jedna Marionetka. Czy uda Ci się dogadać kto pociąga za jej sznurki?
  „Bo przecież każdy z nas ma swoje tajemnice….”

  2024-04-26

Zostaw opinię na ten temat!

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

maj 2024

pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30


31