P_WD_CHT034_1_01_20240125050008

Zwierciadło pęka w odłamków stos

Autor:

Agatha Christie

Tytuł oryginalny:

The Mirror Crack’s from Side to Side

Data wydania:

28/02/2024

Kategoria:

Cykl:

Panna Marple

Seria:

Jubileuszowa Kolekcja Agathy Christie

Wydawnictwo:

Wydawnictwo Dolnośląskie

Tłumaczenie:

Alina Siewior-Kuś

Stron:

272

ISBN:

9788327164247

Przypadkowa rozmowa gwiazdy filmowej Mariny Gregg i jej wielbicielki Heather Badcock na przyjęciu w Gossington Hall na zawsze zmienia przyszłość obu kobiet. I to po raz drugi, panie spotkały się bowiem już wcześniej. Dla kogo przeznaczony był zabójczy drink? Kto i po co morduje członków „dworu” gwiazdy? Seria zgonów wstrząsa małym miasteczkiem.

Pora na niezawodną pannę Marple!

Styl
80%
Fabuła
90%
Emocje
70%

Według opinii 02 Czytelników

Sortuj według

 • Avatar

  nietamarina089books

  Kto jest ofiarą, a kto mordercą?

  Na przyjęciu aktorki Mariny Gregg ginie pani Heather Badcock. Rodzą się podejrzenia, że zabójczy koktajl nie był przeznaczony dla niej.
  Kto w takim razie jest ofiarą, a kto mordercą?

  Poza zręcznymi sztuczkami mordercy i bystrym umysłem panny Marple, moją uwagę zwróciła postać panny Knight opiekunki starzejącej się Jane. Sceny z jej osobą wprawiały mnie w rozbawienie, podobnie jak pomysłowość jej podopiecznej. Po raz kolejny można dostrzec, obraz zmieniającego się świata z perspektywy starszej pani. Kolejną kwestią podniesioną w powieści jest pragnienie macierzyństwa przez Marinę. Adopcje, urodzenie upośledzonego dziecka i postępowanie w związku z tą sytuacją. W tych kwestiach pewne sprawy pozostały bez odpowiedzi, ale usprawiedliwiam je czasami w jakich żyła autorka.
  Podsumowując, choć nie zaliczę tej propozycji do moich ulubionych, to polecam ją wszystkim fanom kryminałów.

  2024-05-05
 • Avatar

  lap za ksiazke

  Stare, ale czy jare?

  Wykwintne przyjęcie, znani i bogaci oraz miejscowi bawią się i prowadzą żywiołowe dyskusje. Jedna z kobiet trafia na zatrutego drinka. Czy był przeznaczony dla niej? Kto dosypał czegoś do drinka?

  Starsza pani jest miejscową skarbnicą wiedzy. To do niej udaje się prowadzący śledztwo, żeby uzyskać cennych wskazówek. Czy wspólnymi siłami uda się im rozwiązać zagadkę?

  Zacznę od tego, że książka wygląda świetnie. Cała seria pięknie prezentuje się na półce i chciałbym kiedyś ją zgromadzić.

  Agatha Christie jest zwana królową kryminałów, a pierwsze co przychodzi mi na myśl to jej bohater Herkules Poirot. Nie znałem wcześniej książek z Jane Marple, staruszką, której hobby jest rozwiązywanie zagadek kryminalnych. I trzeba przyznać, że wychodzi jej to świetnie.

  Bałem się, że książka będzie trochę przestarzała i niestety, ale to się sprawdziło. Najgorsze były dla mnie dialogi. Oddają realia tamtych czasów, ale są przegadane, trochę dla mnie sztuczne (teraz tak się już nie mówi). Miejscami się przy nich męczyłem.

  Sama zagadka kryminalna jest na wysokim poziomie. Co chwilę dostajemy jakieś nowe fakty, nowych podejrzanych, a jednocześnie obalane są poprzednie teorie. Mnie rozwiązanie sprawy zaskoczyło.

  Na plus również metody przekazywania czytelnikom informacji. Dostajemy je z różnych źródeł i od innych bohaterów.

  2024-04-26

Zostaw opinię na ten temat!

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

maj 2024

pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30


31