Targi Książki Vivelo 2024

Targi Książki i Mediów Vivelo 2024

Przed nami jedne z największych targów książki w Polsce. Sprawdź, co będzie się działo w dniach 16-19 maja na PGE Narodowym.

W maju zdecydowanie warto odwiedzić Warszawę. Już wkrótce na stadionie PGE Narodowy odbędą się Targi Książki i Mediów Vivelo 2024. To jedna z największych książkowych imprez w Polsce. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła niemal 40 tysięcy uczestników. Czy w tym roku będzie podobnie? Organizatorzy bez wątpienia zadbali o wypełnienie programu mnóstwem interesujących spotkań i wydarzeń towarzyszących. Do udziału zaproszono znane postaci ze świata polskiej literatury. Wśród gości pojawią się m.in. Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Katarzyna Nosowska, Joanna Kuciel-Frydryszak, Jakub Małecki, Wojciech Chmielarz, Sylwia Bies czy Adrian Bednarek. Na odwiedzających czekać będzie aż 355 stoisk mniejszych i większych wystawców. Zdecydowanie będzie w czym wybierać! 

Organizatorzy ponownie zdecydowali się podzielić stadion na kilkanaście stref. Wśród nich znajdziemy takie jak: Psychologia, Audio, Vivelo Content Creators, Kryminał, Finlandia i oczywiście Scena Główna.

Gościem Honorowym tegorocznej edycji Targów VIVELO została Finlandia. Z tej okazji do programu włączono wydarzenia, które pozwolą odwiedzającym lepiej poznać kulturę Finów, zobaczyć elementy ich codziennego życia, wejść do pokoju Muminków, czy też nauczyć się podstawowych zwrotów w języku fińskim. W Warszawie pojawią się nie tylko fińscy pisarze, ale także… skoczek narciarski i mistrz świata – Janne Ahonenem.

Strefą, która wyróżnia się podczas tegorocznej edycji, jest #Psychologia. Jak zapowiadają organizatorzy, to idealne miejsce dla tych, którzy są zainteresowani zagadnieniami związanymi z psychologią, samopoznaniem i wnętrzem człowieka. Odwiedzający przez 4 dni będą mogli brać udział w wykładach, dyskusjach oraz spotkaniach z największymi autorytetami polskiej psychologii. Partnerem strefy zostało Wydawnictwo Smak Słowa, organizator Festiwalu Książki Psychologicznej (który ze swojej strony gorąco polecam!).

Sobota 18 maja

  • O godzinie 12.00 na Scenie Głównej pojawi się Joanna Kuciel-Frydryszak, która opowie słuchaczom, jak „Chłopki” zmieniają Polskę.
  • O godzinie 13.00 Remigiusz Mróz, a o godzinie 14.00 Katarzyna Bonda pojawią się na Scenie Głównej. Autorzy będą również podpisywać swoje książki. Uwaga – kolejki gwarantowane!
  • O godzinie 14.00 w strefie #Kryminał rozpocznie się godzinne spotkanie pod hasłem „Czy istnieje zbrodnia idealna?”, w którym wezmą udział pisarze – Adrian Bednarek i Michał Śmielak. Autorzy zaproszą uczestników na wspólną wędrówkę po mrocznych zakamarkach ludzkich umysłów. 
  • O godzinie 17.00 warto znów znaleźć się w pobliżu Sceny Głównej, gdzie odbędzie się panel „Zbrodnie z dala od miasta”. W rozmowie wezmą udział Anna Rozenberg, Justyna Jelińska i Ryszard Ćwirlej.

Niedziela 19 maja

  • Niedzielę warto rozpocząć od spotkania z niecodziennym gościem, czyli Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią, który o 10.30 pojawi się w strefie #Vivelo Content Creators. Tam, wspólnie z Wydawnictwem Dwie Siostry, zaprezentuje książkę „40 haseł o demokracji Marii Środoń i Adama Wójcickiego. Ten przystępny i dowcipnie zilustrowany leksykon ma dostarczyć młodym czytelnikom wiedzy o tym, co najważniejsze w polskiej demokracji.
  • O 12:00 na Scenie Głównej na odwiedzających czekać będzie Katarzyna Nosowska. Po spotkaniu autorskim wokalistka będzie podpisywała swoje książki na stoisku wydawnictwa Wielka Litera (stoisko 34/D12).
  • O 12:00 strefę #Audio powinni odwiedzić fani Jakuba Małeckiego. Odbędzie się tam wówczas spotkanie dotyczące premiery książki Korowód” w papierze i wersji audio.
  • W godzinach 12.00-13.00 na stoisku Grupy Wydawniczej Filia (stoisko 108/D7) obędzie się spotkanie autorskie z Przemysławem Kowalewskim, którego debiutancka powieść „Kozioł”, zdobyła niedawno tytuł Kryminalnego Debiutu Roku 2023 (więcej informacji o nagrodzie tutaj).
  • Na koniec nie zapomnijcie odwiedzić stoiska Wydawnictwa Vectra (stoisko 4/C1), gdzie Sylwia Bies będzie czekała na czytelników od 13.00 do 16.00. To idealna okazja, by upolować premierową „Marionetkę” z autografem autorki!


Źródło: https://targivivelo.pl/

Dodaj komentarz