|

Zapłać za książkę tyle, ile chcesz! Wyjątkowa akcja promocyjna Jakuba Ćwieka i Wydawnictwa Pulp Books

Czy można sprzedawać w Polsce książkowe nowości za 1,20 zł i jeszcze na tym zarobić? Jakub Ćwiek wraz z Wydawnictwem Pulp Books postanowili się o tym przekonać. Na czym polega ich eksperyment?

Wydawnictwo Pulp Books powstało zaledwie rok temu (styczeń 2023), ale już dało się poznać szerokiemu gronu odbiorców z niekonwencjonalnego podejścia. Zespół od początku stara się wprowadzać na polski rynek książki nową jakość. Prowadzona właśnie akcja jest tego najlepszym dowodem. W związku z nadchodzącą premierą pierwszej powieści Jakuba Ćwieka skierowanej do nastoletniego czytelnika – „Piwnicznych chłopaków” – zdecydowano o udostępnieniu książki czytelnikom w takiej cenie, jaką sami zechcą zapłacić! 

Książkę w przedsprzedaży można kupić w trzech formatach – wersji papierowej, ebook oraz audiobook. W przypadku ebooka i audiobooka kwota minimalna to 1,20 zł, a w przypadku papieru – 10 zł. Ile dokładnie będzie kosztowała książka, zależy tylko od czytelnika. Kwoty maksymalnej nie ustalono.

Niska cena przedpremierowych egzemplarzy to jednak nie wszystko. Jakub Ćwiek zobowiązał się również do nagrania filmiku z podziękowaniami dla każdej osoby, która zdecyduje się na zakup „Piwnicznych chłopaków”.

W mediach społecznościowych ta niecodzienna akcja promocyjna spotkała się z pozytywnym odbiorem. Wyniki eksperymentu można śledzić na bieżąco. Na stronie każdego z produktów umieszczono bowiem pasek postępu informujący o tym, czy sprzedaż pokryła koszty produkcji (minimum) i zaczęła przynosić zyski. Chętni mogą sprawdzić aktualne wyniki tutaj: https://pulpbooks.pl/piwnicznechlopaki/.

Lucek to trzynastolatek z podmiejskiego bidula, który pewnej burzowej nocy ginie w pożarze podczas próby ratowania kolegów. I tak, jest pewien, że właśnie umarł, bo przecież stoi tam i patrzy na własne ciało z ciężko poparzoną twarzą! Nie ma jednak czasu rozpaczać, bo oto z otchłani mrocznego lasu idą już po niego przerażający panowie Gwizd i Świst, a wielki, jednooki kruk wskazuje mu drogę do jedynego punktu, gdzie tej nocy tli się jeszcze światło – na przystanek autobusowy.

Zoja ma dziesięć lat, fajnych rodziców, supersiostrę, a za najbliższych przyjaciół dwójkę niskorosłych bliźniaków: genialnego wynalazcę Eryka i wszechstronnie utalentowaną artystkę Norę. Ma też rower, który nazywa Pegazem. A, no i straszną bestię w piwnicy, którą musi karmić surowym mięsem, by ta nie zjadła jej bliskich!

Brzmi intrygująco? No to dołóżmy jeszcze nordyckich bogów, straszne rytuały, poniemieckie skarby, szkolnych łobuzów, stwory z mgły i oddziały walecznych umarlaków. Ach, i jeszcze opuszczoną kopalnię. Bo co to za przygoda bez opuszczonej kopalni?!

Piwniczne chłopaki to osadzone w Polsce The Goonies rodem z nordyckiej Nibylandii! Szalona, pełna humoru, grozy opowieść o przyjaźni, siostrzanej miłości i o tym, co naprawdę znaczy być bohaterem!


Źródło: https://pulpbooks.pl/piwnicznechlopaki/, https://www.facebook.com/pulpbooksmedia, https://www.facebook.com/JakubCwiekOfficial

Dodaj komentarz