zbawca Krystian Stolarz

Zbawca

Autor:

Krystian Stolarz

Data wydania:

14/05/2024

Kategoria:

Wydawnictwo:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Stron:

360

ISBN:

9788383522791

Pewnego dnia młody chłopak w białej szacie zaczyna strzelać do przypadkowych uczniów, po czym wypowiada słowa: „,Zbawca pragnie sprawiedliwości“, – i oddaje ostatni strzał, celując sobie w głowę. Julia Marzewska i Marcin Rau próbują rozwiązać sprawę. Okazuje się, że sprawca to zaginione przed ośmiu laty dziecko. Odnajdują się jeszcze dwie dziewczynki ubrane w białe szaty, które również zaginęły wiele lat temu. Obie podejmują próby samobójcze, poprzedzając je identycznymi słowami jak zamachowiec ze szkoły. Szybko okazuje się, że za sprawami porwanych i odnalezionych w tak szokujących okolicznościach dzieci stoi ktoś niebezpieczny, komu nie spodobało się, że jedna z jego owieczek przeżyła. Policjanci usiłują poznać jego motywy. Trwa wyścig z czasem, gdyż ofiar może być więcej.

Mięsisty, przepojony autentyzmem kryminał stworzony przez policjanta wydziału kryminalnego, który wie, jak jest naprawdę.

Styl
100%
Fabuła
100%
Emocje
100%

Według opinii 01 Czytelników

Sortuj według

 • Avatar

  agskorek

  Zbawca pragnie sprawiedliwości

  ….Pewnego dnia młody chłopak w białej szacie zaczyna strzelać do przypadkowych uczniów, po czym wypowiada słowa: „Zbawca pragnie sprawiedliwości” i oddaje ostatni strzał, celując sobie w głowę.

  Sekta, zaginięcia małych dzieci, przemoc wobec dzieci, autentyczny język oraz niebywałe natężenie emocji. To tylko część tego co znajdziecie w najnowszej książce Krystiana Stolarz znanego jako policjant_czytaipisze pt. „Zbawca”.
  Było to moje drugie spotkanie z twórczością autora i po raz kolejny moje emocje zostały wystawione na ogromną próbę. Bo choć temat sekt nie jest mi obcy (czytałam sporo książek na ten temat), to zawsze jeżeli chodzi o krzywdę wobec dzieci to moje emocje biorą górę.

  Świetny kryminał przepełniony bólem i łzami, tak po raz kolejny czytając książkę policjant_czytaipisze czytałam ją z paczką chusteczek. Jest w niej tyle emocji na które nie byłam gotowa, że jeszcze długo po jej przeczytaniu nie mogłam pozbierać swoich myśli i uspokoić szalonego bicia serca.

  Ból po zaginięciu dziecka, ból po stracie małżonka, ból po stracie partnera z pracy, ból po tym jak dziecko przez Zbawcę odbiera sobie życie i mogłabym wymieniać tak dalej.
  W książce jest tak wiele bólu, rozpaczy że aż trudno się z tym pogodzić, że takie rzeczy dzieją się naprawdę i to obok nas. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jaki dramat, jaki ból może przeżywać sąsiad za ścianą, czy nasza dalsza rodzina, z którą nie mamy kontaktu.
  Książka zdecydowanie na długo pozostaje w głowie i pozostawia za sobą wiele pytań….
  Czy nie można nad tym zapanować? Dlaczego na Świecie jest tyle zła?

  2024-05-11

Zostaw opinię na ten temat!

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

maj 2024

pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30


31